Perşembe , Eylül 19 2019
Anasayfa / Güncel / YÖREX Fuarı’nda Kınık Köyü’ne büyük ilgi

YÖREX Fuarı’nda Kınık Köyü’ne büyük ilgi

Türkiye’nin 72 ilinden 500’ü aşkın katılımcının yer aldığı YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda, “Toprağın Sanata Dönüştüğü Yer” olan Kınık Köyü standı, bu yıl da ziyaretçi akınına uğradı.

“Sizin oraların nesi meşhur” sloganıyla bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı sona erdi. 24-28 Ekim tarihleri arasında Antalya EXPO Center’da gerçekleştirilen fuarda, Türkiye’nin 72 ilinden 500’ün üzerinde katılımcı yer aldı. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle, Bilecik’in tarihi ve doğal güzellikleri ile yöresel ürünleri de Bilecik standında tanıtıldı. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı açılışının ilk gününde Bursa ve Bilecik standını, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Iğdır Valisi Enver Ünlü, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Antalya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile birlikte çok sayıda kurum, kuruluş ve basın mensubu ziyaret etti.
ZİYARETÇİ AKINI
“Toprağın Sanata Dönüştüğü Yer” olarak bilinen Kınık Köyü de, YÖREX Fuarı’nda büyük ilgi gördü. Kınık Köyü Çömlekçilik ve El Sanatları Derneği Başkanı İsmail Tekin, Bilecik standında oluşturulan mini atölyede, sanatını konuşturdu. Bilecik standını ziyaret eden binlerce kişi, toprağın sanata yolculuğuna tanık oldu.

 

Facebook yorumları

Hakkında admin

İlginizi çekebilir!

Kınık çömlekçiliği İzmir’de tanıtıldı

Bilecik’in kültürel ve sanatsal değerleri, 12. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na damga vurdu. Fuarda, …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: