Cumartesi , Eylül 21 2019
Anasayfa / Güncel / Kınık Köyü çömlekçilik şenliğine hazır
image description

Kınık Köyü çömlekçilik şenliğine hazır

Çömlek sanatının Türkiye’deki önemli merkezlerinden biri olan Kınık Köyü’nde, “Tasarım Etkinliği” düzenlenecek. İki gün sürecek olan etkinlikte, atölye çalışmaları, performanslar ve seminerler düzenlenecek. Etkinliğe katılacak olanlar, çarklara çıkarak çömlek yapma fırsatı bulacak.

“Toprağın Sanata Dönüştüğü Yer” olan Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık Köyü, çömlekçilik şenliği için gün sayıyor. Bilecik Valiliği, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ile Kınık Köyü Çömlekçilik ve El Sanatları Derneği işbirliğiyle 11-12 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek etkinlikte, toprak ürünlerine gönül verenler bir araya gelecek. Kınık Köyü ustalarının performanslarını sergileyeceği etkinlikte atölye çalışmaları, fotoğraf ve ürün sergileri ile akademisyenlerin katılacağı çömlek yapım semineri gerçekleşecek.

ZİYARETÇİLER ÇÖMLEK YAPACAK

Gelen ziyaretçilerin çömlek yapma fırsatı bularak farklı bir deneyim yaşayacağı “Kınık Köyü Tasarım Etkinliği”nde, üretici ile tüketiciyi de bir araya gelecek.

Kınık Köyü Çömlekçilik ve El Sanatları Derneği Başkanı İsmail Tekin, farklı bir deneyim yaşamak isteyen tüm vatandaşları, hafta sonu düzenlenecek olan “Kınık Köyü Tasarım Etkinliği”ne davet etti. Tekin, “Toprağın, sanata dönüşme serüvenine tanıklık etmeye tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Köyümüz, konumu itibariyle büyükşehirlere yakın. Hafta sonu gerçekleşecek olan etkinliğimize gelecek olan vatandaşlarımız, hem bu serüvene tanıklık edecek hem de farklı bir deneyim yaşama fırsatı bulacak” dedi.

 

 

 

Facebook yorumları

Hakkında admin

İlginizi çekebilir!

Kınık çömlekçiliği İzmir’de tanıtıldı

Bilecik’in kültürel ve sanatsal değerleri, 12. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na damga vurdu. Fuarda, …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: