Cuma , Eylül 20 2019
Anasayfa / Güncel / “Kınık Çömlekçiliğini Geliştirme Merkezi” için ilk adım atıldı

“Kınık Çömlekçiliğini Geliştirme Merkezi” için ilk adım atıldı

“Toprağın Sanata Dönüştüğü Yer” olan Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık Köyü’nde, “Kınık Çömlekçiliğini Geliştirme Merkezi” yapılacak. Merkezde, Ar-Ge laboratuarı, tasarım atölyesi, müze ve satış salonları yer alacak. Yerel sürdürülebilir kalkınma ve değer üretimi konusunda önemli projeler hayata geçiren Ogliv, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bilecik’in Pazaryeri İlçesi’ne bağlı çömlekçilik sanatıyla ünlü Kınık Köyü’nde, “Kınık Çömlekçiliğini Geliştirme Merkezi” açacak. “Toprağın Sanata Dönüştüğü Yer” olarak bilinen, bir asır boyunca çömlekçilik sanatının yaşatıldığı Kınık Köyü’nde uygulanacak olan projede, ilk adım atıldı. Kınık Köyü’ndeki atıl durumda bulunan değirmenin yıkımı yapılarak, proje çalışmalarına başlandı. Pazaryeri Kaymakamı Bayram Sağır, Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın ve Ogliv Kurucusu…

User Rating: 4.5 ( 1 votes)

“Toprağın Sanata Dönüştüğü Yer” olan Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık Köyü’nde, “Kınık Çömlekçiliğini Geliştirme Merkezi” yapılacak. Merkezde, Ar-Ge laboratuarı, tasarım atölyesi, müze ve satış salonları yer alacak.

Yerel sürdürülebilir kalkınma ve değer üretimi konusunda önemli projeler hayata geçiren Ogliv, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bilecik’in Pazaryeri İlçesi’ne bağlı çömlekçilik sanatıyla ünlü Kınık Köyü’nde, “Kınık Çömlekçiliğini Geliştirme Merkezi” açacak. “Toprağın Sanata Dönüştüğü Yer” olarak bilinen, bir asır boyunca çömlekçilik sanatının yaşatıldığı Kınık Köyü’nde uygulanacak olan projede, ilk adım atıldı. Kınık Köyü’ndeki atıl durumda bulunan değirmenin yıkımı yapılarak, proje çalışmalarına başlandı. Pazaryeri Kaymakamı Bayram Sağır, Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın ve Ogliv Kurucusu Ferhan Geylan da Kınık Köyü’nü ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi. Projenin, bölge için çok önemli olduğunu vurgulayan Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, desteklerinden dolayı Ogliv Kurucusu Ferhan Geylan’a teşekkür etti.
AR-GE ÇALIŞMALARI YAPILACAK
Kınık Köyü’nde hayata geçirilecek projeyle, “Kınık Çömlekçiliği”nin yaşatılması, çömlekçik sanatının gelecek nesillere aktarılması, yenilikçi projelerin hayata geçirilmesi ve turizm potansiyelinin artırılması hedefleniyor. Ogliv’in sağlayacağı markalaşma desteğiyle birlikte bölgenin ve yerel kültürün nesiller boyu ayakta kalmasını sağlayacak olan “Kınık Çömlekçiliğini Geliştirme Merkezi”nde Ar-Ge laboratuarı, tasarım atölyesi, müze ve satış salonları yer alacak.

Facebook yorumları

Hakkında admin

İlginizi çekebilir!

Kınık çömlekçiliği İzmir’de tanıtıldı

Bilecik’in kültürel ve sanatsal değerleri, 12. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na damga vurdu. Fuarda, …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: