Pazar , Eylül 22 2019
Anasayfa / Güncel / EMITT 2018 Fuarı’nda Kınık Köyü standına ziyaretçi akını

EMITT 2018 Fuarı’nda Kınık Köyü standına ziyaretçi akını

Dünyanın en büyük 5'inci fuarı olarak adlandırılan EMITT 2018 Turizm Fuarında, Osmanlı Devleti’nin kurulduğu topraklar olan Bilecik rüzgarı eserken, Kınık Köyü standı da ziyaretçilerin uğrak noktası oldu. Bu yıl 22'ncisi gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Seyahat ve Turizm Fuarı (EMITT), protokolün katılımıyla açıldı. Fuarda, Bilecik Valiliği, Bilecik, Bozüyük, Osmaneli, Vezirhan, Söğüt Belediyeleri, İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) iş birliğiyle Bilecik ilçe ve köylerini tanıtan stantlar açıldı. "Toprağın Sanata Dönüştüğü Yer" olarak bilinen Kınık Köyü çömlekçilik sanatının da tanıtıldığı stant, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Kınık Köyü'nün deneyimli ustalarından Osman Menteş'in, çömlekçilik sanatını tanıttığı stantta, gelen ziyaretçiler de…

User Rating: 5 ( 1 votes)

Dünyanın en büyük 5’inci fuarı olarak adlandırılan EMITT 2018 Turizm Fuarında, Osmanlı Devleti’nin kurulduğu topraklar olan Bilecik rüzgarı eserken, Kınık Köyü standı da ziyaretçilerin uğrak noktası oldu.

Bu yıl 22’ncisi gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Seyahat ve Turizm Fuarı (EMITT), protokolün katılımıyla açıldı. Fuarda, Bilecik Valiliği, Bilecik, Bozüyük, Osmaneli, Vezirhan, Söğüt Belediyeleri, İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) iş birliğiyle Bilecik ilçe ve köylerini tanıtan stantlar açıldı.
“Toprağın Sanata Dönüştüğü Yer” olarak bilinen Kınık Köyü çömlekçilik sanatının da tanıtıldığı stant, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Kınık Köyü’nün deneyimli ustalarından Osman Menteş’in, çömlekçilik sanatını tanıttığı stantta, gelen ziyaretçiler de çarkın başına geçerek hünerlerini sergiledi.

İstanbul Tüyap Fuar Merkezi’ndeki EMITT 2018 fuarı, 28 Ocak Pazar gününe kadar ziyarete açık olacak.

Facebook yorumları

Hakkında admin

İlginizi çekebilir!

Kınık çömlekçiliği İzmir’de tanıtıldı

Bilecik’in kültürel ve sanatsal değerleri, 12. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na damga vurdu. Fuarda, …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: