Cumartesi , Eylül 21 2019
Anasayfa / Güncel / Kınık Köyü beyaza büründü

Kınık Köyü beyaza büründü

Meteorolojinin günler öncesinden yaptığı açıklamanın ardından, Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgası, yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına aldı. Birçok ilde kar yağışı etkili olurken, Bilecik’in merkezi ile yüksek kesimlerinde bulunan köylerinde de mevsimin ilk karı düştü. Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık Köyü’nde de gece geç saatlerinde başlayan kar yağışı, etkisini giderek artırdı. Yolları, evlerin çatısını ve Kınık Köyü’nün dört bir yanında bulunan çömleklerin üzerini kaplayan beyaz örtü, görsel bir şölen oluşturdu. Meteoroloji yetkilileri gece don olayına karşı uyarılarda bulunurken, hava sıcaklığının önümüzdeki günlerde artacağını belirtti.   FOTO GALERİ " order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

User Rating: 5 ( 1 votes)

Meteorolojinin günler öncesinden yaptığı açıklamanın ardından, Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgası, yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına aldı. Birçok ilde kar yağışı etkili olurken, Bilecik’in merkezi ile yüksek kesimlerinde bulunan köylerinde de mevsimin ilk karı düştü.
Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık Köyü’nde de gece geç saatlerinde başlayan kar yağışı, etkisini giderek artırdı. Yolları, evlerin çatısını ve Kınık Köyü’nün dört bir yanında bulunan çömleklerin üzerini kaplayan beyaz örtü, görsel bir şölen oluşturdu.
Meteoroloji yetkilileri gece don olayına karşı uyarılarda bulunurken, hava sıcaklığının önümüzdeki günlerde artacağını belirtti.

 

FOTO GALERİ

Facebook yorumları

Hakkında admin

İlginizi çekebilir!

Kınık çömlekçiliği İzmir’de tanıtıldı

Bilecik’in kültürel ve sanatsal değerleri, 12. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na damga vurdu. Fuarda, …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: