Perşembe , Ağustos 15 2019
Anasayfa / Güncel / Bursa’dan Kınık Köyü’ne bisikletle geldiler

Bursa’dan Kınık Köyü’ne bisikletle geldiler

Hafta sonu tatilini fırsat bilerek Bursa’dan Kınık Köyü’ne 82 kilometre pedal çeviren Sedat Şen ve Timur Oruç, örnek bir etkinliğin altına imza attı.

Kınık Köyü’nün bisiklet tutkunlarından Sedat Şen ve Timur Oruç, hafta sonu örnek bir etkinliğin altına imza attı. Daha önce Bursa’nın çeşitli yerlerini en çevreci ulaşım aracı olan bisikletle turlayan Şen ve Oruç’un son durağı, memleketleri olan Kınık Köyü oldu. Sabahın erken saatlerinde Bursa merkezden tura başlayan Şen ve Oruç, sırasıyla Kestel, İnegöl, ve Kurşunlu Köyü’nden geçerek, doğanın eşsiz güzelliği eşliğinde Kınık Köyü’ne vardı. 82 kilometrelik yolu 6 saat pedal çevirerek tamamlayan bisiklet tutkunu ikili, çektikleri fotoğraflarla da o anları ölümsüzleştirdi.
Kınık Köyü’nde bir gece konaklayan Timur Oruç ve Sedat Şen, bisikletle yaptıkları dönüş yolculuğunda da, İnegöl’den geçerek Kestel’in Aksu ve Kazancı köyleri üzerinden, Bursa’ya vardı.
BİSİKLET TUTKUNLARINA DAVET
Performanslarıyla gençlere taş çıkartan Sedat Şen ve Timur Oruç, bir sonraki turda kendilerine eşlik etmek isteyen tüm bisiklet tutkunlarını davet etti.

 

Facebook yorumları

Hakkında admin

İlginizi çekebilir!

Kınık çömlekçiliği İzmir’de tanıtıldı

Bilecik’in kültürel ve sanatsal değerleri, 12. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na damga vurdu. Fuarda, …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: