Pazar , Ağustos 18 2019
Anasayfa / Güncel / Vali Süleyman Elban, hayvancılık sektörüyle Kınık Köyü’nde bir araya geldi

Vali Süleyman Elban, hayvancılık sektörüyle Kınık Köyü’nde bir araya geldi

Bilecik Valisi Süleyman Elban, Pazaryeri ilçesinde faaliyet gösteren hayvancılık sektöründeki iş adamlarıyla Kınık Köyü’nde düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Bilecik Valisi Süleyman Elban, Kınık Köyü’nde bulunan Baran Organik Çiftliği’nde gerçekleşen toplantıda, Pazaryeri ilçesinde hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren iş adamlarıyla bir araya geldi. Toplantıda, Pazaryeri Kaymakamı Bayram Sağır, Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mefail Ateş, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız da yer aldı.

“BİRLİKTE KARAR VERMELİYİZ”
Bilecik ve ilçelerinde arazi kaynaklarının dikkatli kullanılması gerektiğine dikkat çeken Vali Elban, “Karar verirken de verimin fazla olduğu yöne bakarak adım atılması daha doğru olacaktır” dedi.
Bilecik’in kalkınması, tanıtılması, istihdam ile gelir düzeyinin artırılması ve insanların hayatının kolaylaştırılması için gereken çalışmaları yaptıklarını ifade eden Vali Elban, “Hazırlanan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesini inceledim. Bu işte önemli olan paydaş konumundaki üreticinin, yatırım yapacak olan iş adamının düşüncesi. Yatırımcılar, ilimizi ve Pazaryeri ilçemizi bu tür yatırımlar için rantabl görürler mi? Burada hep birlikte karar vermemiz gerekiyor. Burada bir yatırım yapacaksak, sonuç almak için birlikte çalışmaya başlayalım. Burada ortaya koyacağımız fikirler, bu alanın ve ilçemizin kaderi olacak. Hepimiz gelip geçiciyiz, ama bu yatırım burada baki kalacak” dedi.
Projeyle ilgili sunum yapan Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın da, “Projenin ilçede bulunan çiftçilerimizin gelir ve refah seviyesini artıracağına inanıyorum” şeklinde konuştu.
Toplantı, talep ve görüşlerin sunulmasıyla sona erdi.

 

Facebook yorumları

Hakkında admin

İlginizi çekebilir!

Kınık çömlekçiliği İzmir’de tanıtıldı

Bilecik’in kültürel ve sanatsal değerleri, 12. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na damga vurdu. Fuarda, …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: