Pazar , Ağustos 18 2019
Anasayfa / Güncel / Kaymakam Vekili Acır’dan Kınık Köyü’ne ziyaret

Kaymakam Vekili Acır’dan Kınık Köyü’ne ziyaret

Pazaryeri Kaymakam Vekili Halil İbrahim Acır Kınık köyünü ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Vatandaşlarla bir araya gelen Kaymakam Acır, eğitimden sağlığa, ulaşımdan tarım ve hayvancılığa kadar birçok alanda köylülerin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini, köylerde yaşayan vatandaşların çağın gerektirdiği yaşam standardına kavuşması için büyük bir gayret gösterdiklerini söyledi.

Acır, vatandaşların huzur içinde, medeniyetin nimetlerinden en iyi şekilde yararlandırılmalarını sağlamak için var güçleriyle çalıştıklarını ifade etti.

Köy Muhtarı Hilmi Ayyıldız’dan köyün sorunlarını dinleyen Acır, vatandaşlarla ile sohbet ederek, köyün ihtiyaçları, sorunları ve çözüm yolları ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Kınık köyünün eko turizm köyü olduğunu belirten vatandaşlar, köylerinin çok ziyaret edildiğini o yüzden köye çöp konteyneri konulması ve çöplerin alınmasını, su depolarının bakımını, köyde hayvancılık yapanların meraya ihtiyaçlarını ve en önemlisi köyde bulunan çömlek atölyelerinin gelecek nesiller tarafında da devam ettirilmesi için yakıt sorunları olduğunu ve bu yakıt sorunu maliyetleri arttırdığı için mallarını satarken rekabet güçlerinin kalmadığını söylediler. Köylüler doğal gaz firmasıyla konuşularak devlet eliyle, Pazaryeri ilçesinden Arapdede köyü, Dereköy üzerinden Kınık köyüne gaz hattı döşenmesini istediler. Acır,bu talepleri yetkilileriyle görüşeceğini söyledi.

Acır’a ziyaretinde, İlçe Jandarma Bölük Komutanı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü , İlçe Müftüsü, Sağlık Grup Başkanı, İlçe Emniyet Amir vekili, Özel İdare, Yazı İşleri,Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıf Müdürleri eşlik etti.

Haber: İbrahim Öztosun

Facebook yorumları

Hakkında admin

İlginizi çekebilir!

Kınık çömlekçiliği İzmir’de tanıtıldı

Bilecik’in kültürel ve sanatsal değerleri, 12. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na damga vurdu. Fuarda, …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: