Pazar , Temmuz 21 2019
Anasayfa / Güncel / 4 köyden yağmur duası

4 köyden yağmur duası

Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı 4 köy birlikte yağmur ve şükür duasına çıktı. Her yıl geleneksel hale getirilen yağmur ve şükür duasına Güde, Bahçesultan, Burçalık ve Nazifpaşa köyleri birlikte çıktı. Köylüler, Bahçesultan ile Güde köyü arasındaki bir alanda şükür duası yaptı. Yapılan etkinliğe, Kaymakam İbrahim Özdel, Garnizon Komutanı İlhan Canseven, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Emniyet Amiri Hüseyin Deniz, Pazaryeri Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Üstün, İl Genel Meclis Üyeleri, Bursa, Eskişehir, Kestel ve Bozüyük Pazaryerililer Dernek Başkanları, çevre illerde yaşayan Pazaryerililer ile köylüler katıldı. Belediye Başkanı Yalçın, ”Bu tür birlik ve beraberce yapılan etkinlikler gelecek nesiller tarafından da devam ettirilir. Allah…

User Rating: 5 ( 1 votes)

Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı 4 köy birlikte yağmur ve şükür duasına çıktı.
Her yıl geleneksel hale getirilen yağmur ve şükür duasına Güde, Bahçesultan, Burçalık ve Nazifpaşa köyleri birlikte çıktı. Köylüler, Bahçesultan ile Güde köyü arasındaki bir alanda şükür duası yaptı.
Yapılan etkinliğe, Kaymakam İbrahim Özdel, Garnizon Komutanı İlhan Canseven, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Emniyet Amiri Hüseyin Deniz, Pazaryeri Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Üstün, İl Genel Meclis Üyeleri, Bursa, Eskişehir, Kestel ve Bozüyük Pazaryerililer Dernek Başkanları, çevre illerde yaşayan Pazaryerililer ile köylüler katıldı.
Belediye Başkanı Yalçın, ”Bu tür birlik ve beraberce yapılan etkinlikler gelecek nesiller tarafından da devam ettirilir. Allah yaptığımız şükür ve yağmur dualarını kabul etsin.Katılan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.
Güde köyü muhtarı Metin Turan,yıllardır geleneksel olarak 4 köy bir araya gelerek dua ve şükür günü kutladıklarını belirterek,davete katılanlara teşekkür etti.
Etkinlikte,Burçalık Köyü imamı İsmail Akçın,elindeki şeker kovasıyla tüm çocukları peşine takarak onlara amim amin dedirtmesi ve ulu bir ağacın üzerine çıkarak ezan okuması herkesin ilgi odağı oldu.
Köylüler, burada toplu şekilde kılınan namazın ardından İlçe Müftüsü Ramazan Kara’nın yaptırdığı dualara eşlik ettiler.
Daha sonra davetlilere yemek ikram edildi.

Haber: İbrahim Öztosun

Facebook yorumları

Hakkında admin

İlginizi çekebilir!

Kınık çömlekçiliği İzmir’de tanıtıldı

Bilecik’in kültürel ve sanatsal değerleri, 12. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na damga vurdu. Fuarda, …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: