Pazar , Eylül 15 2019
Anasayfa / Güncel / Kınık’ın gururu ‘Oyuncu Anne’

Kınık’ın gururu ‘Oyuncu Anne’

Yazdığı kitaplarla, bir anda Türkiye'nin gündemine oturan 'Oyuncu Anne' Şermin Yaşar, Bilecik'in en meşhur isimlerinden Salim Yaşar Usta'nın torunu. Sık sık dedesinin yaşadığı Pazaryeri'nin Kınık Köyüne gelen Şermin Yaşar, Kınık'ın gururu oldu. "Başlarım Şimdi Anneliğe, Oyuncu Anne, Çok Hayal Kuran Çocuk, Ev Yapımı Sihirli Değnek, Oyun Takvimi 2016: Her Güne Bir Oyun" gibi kitapların yazarı olan Şermin Yaşar, son dönemde Türkiye'nin en popüler yazarlarından oldu. İmza günlerinde stantı önünde uzun kuyruklar oluşan Şermin Yaşar, konferans için gittiği yerlerde ise salonlar dolup taşıyor. Sosyal medya üzerinde ise yüzbinlerce takipçisi olan Şermin Yaşar'ın kitapları da baskı üstüne baskı yapıyor. 33 yaşında 3 çocuk…

User Rating: 4.7 ( 1 votes)

Yazdığı kitaplarla, bir anda Türkiye’nin gündemine oturan ‘Oyuncu Anne’ Şermin Yaşar, Bilecik’in en meşhur isimlerinden Salim Yaşar Usta’nın torunu. Sık sık dedesinin yaşadığı Pazaryeri’nin Kınık Köyüne gelen Şermin Yaşar, Kınık’ın gururu oldu.

“Başlarım Şimdi Anneliğe, Oyuncu Anne, Çok Hayal Kuran Çocuk, Ev Yapımı Sihirli Değnek, Oyun Takvimi 2016: Her Güne Bir Oyun” gibi kitapların yazarı olan Şermin Yaşar, son dönemde Oyuncu Anne4Türkiye’nin en popüler yazarlarından oldu. İmza günlerinde stantı önünde uzun kuyruklar oluşan Şermin Yaşar, konferans için gittiği yerlerde ise salonlar dolup taşıyor. Sosyal medya üzerinde ise yüzbinlerce takipçisi olan Şermin Yaşar’ın kitapları da baskı üstüne baskı yapıyor.

33 yaşında 3 çocuk annesi bir iş kadını olan Şermin Yaşar, baş döndürücü hayatın içinde ve teknolojik aletler arasında kaybolan insanların, ailesi ve çocukları ile kaliteli zaman geçirmesi için önemli önerilerde bulunuyor.

DEDESİNİN TORUNU

Şermin Yaşar’ın bir başka özelliği de Bilecikli, hem de Bilecik’in en önemli sanatkarlarından birisinin torunu olması.
Oyuncu Anne3Türkiye’nin konuştuğu Oyuncu Anne Şermin Yaşar, Bilecik’in en meşhur ve uluslararası üne sahip çömlekçisi Salim Yaşar Usta’nın torunu. Hayatının önemli bir kısmını, özellikle yaz tatillerini Kınık Köyünde, dedesi Salim usta’nın yanında geçiren Şermin Yaşar, her fırsatta, çömleğiyle ünlü Kınık Köyünü ziyaret ediyor.
Geçtiğimiz günlerde Bursa’da düzenlenen Kitap Fuarındaki imza gününe dedesi Salim Ustayla birlikte giden Şermin Yaşar, Bilecik’le ve aile büyükleri ile bağını koparmıyor.
Sanatçı dedenin ve sanatçı torunu olan Şermin Yaşar, Bilecik’in gururu oldu.

Facebook yorumları

Hakkında admin

İlginizi çekebilir!

Kınık çömlekçiliği İzmir’de tanıtıldı

Bilecik’in kültürel ve sanatsal değerleri, 12. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na damga vurdu. Fuarda, …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: