Pazartesi , Eylül 16 2019
Anasayfa / Güncel / BEBKA tur rehberlerini Kınık’ta buluşturdu

BEBKA tur rehberlerini Kınık’ta buluşturdu

Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) iş birliğinde Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’ne(TÜRSAB) bağlı tur rehberleri ve acente sahiplerinden oluşan 50 kişilik heyet Pazaryeri Kınık Köyü’nde ve Küçükelmalı Tabiat Parkı’nda incelemelerde bulundular. Pazaryeri Kınık Kırsal Turizm Köyü’nde ilçe Kaymakamı İbrahim Özdel,Kınık Kırsal Turizm sorumlusu Cihan Baş ve Bilecik’e özgü yöresel kıyafetli halk oyunları ekipleri tarafından davul, zurna ile karşılandı. Kaymakam Özdel,ilçe hakkında heyeti bilgilendirmesi ve birlikte yedikleri öğle yemeğinin ardından,çömlek yapımı ,doğal güzellikler ve konaklamalı köy evlerini gezerek Kınık Kırsal Turizm yetkilisi Baş’tan bilgi aldılar. Haber :İbrahim Öztosun

User Rating: 5 ( 1 votes)

Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) iş birliğinde Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’ne(TÜRSAB) bağlı tur rehberleri ve acente sahiplerinden oluşan 50 kişilik heyet Pazaryeri Kınık Köyü’nde ve Küçükelmalı Tabiat Parkı’nda incelemelerde bulundular.
Pazaryeri Kınık Kırsal Turizm Köyü’nde ilçe Kaymakamı İbrahim Özdel,Kınık Kırsal Turizm sorumlusu Cihan Baş ve Bilecik’e özgü yöresel kıyafetli halk oyunları ekipleri tarafından davul, zurna ile karşılandı.
Kaymakam Özdel,ilçe hakkında heyeti bilgilendirmesi ve birlikte yedikleri öğle yemeğinin ardından,çömlek yapımı ,doğal güzellikler ve konaklamalı köy evlerini gezerek Kınık Kırsal Turizm yetkilisi Baş’tan bilgi aldılar.

Haber :İbrahim Öztosun

Facebook yorumları

Hakkında admin

İlginizi çekebilir!

Kınık çömlekçiliği İzmir’de tanıtıldı

Bilecik’in kültürel ve sanatsal değerleri, 12. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na damga vurdu. Fuarda, …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: