Pazar , Ağustos 18 2019
Anasayfa / Güncel / Pazaryeri’nin ‘Türkü’sü çıktı

Pazaryeri’nin ‘Türkü’sü çıktı

Akın Akıntürk Production Sanat Yapım,Pazarcık Türküsü'nü Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın’a teslim etti. Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın,ilçenin adının geçtiği geçmişten bu güne hiç bir türküsünün olmaması ve ilçenin adını duyurmak amacıyla geçtiğimiz aylarda bir yapım firmasıyla anlaşma yaptı. Projeyi hazırlayan,söz yazarı ve solist Sanatçı Akın Akıntürk yaklaşık bir aylık bir çalışma sonucunda hazırladığı,orkestrasında Türkiye’nin ünlü saz üstatlarının bulunduğu “Türkiye’nin Pazaryeri Var” isimli eseri cd halinde Başkan Yalçın’a taktim etti. Yalçın,”meydana getirilen, dinleyenlerin hoşuna gidecek bu türkü çalınan her yerde güzel ilçemizi anlatacak.Emeklerinden dolayı sayın Akın Akıntürk’e teşekkür ediyorum çok güzel bir türkü olmuş” dedi. Haber: İbrahim Öztosun

User Rating: Be the first one !

Akın Akıntürk Production Sanat Yapım,Pazarcık Türküsü’nü Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın’a teslim etti.

Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın,ilçenin adının geçtiği geçmişten bu güne hiç bir türküsünün olmaması ve ilçenin adını duyurmak amacıyla geçtiğimiz aylarda bir yapım firmasıyla anlaşma yaptı.
Projeyi hazırlayan,söz yazarı ve solist Sanatçı Akın Akıntürk yaklaşık bir aylık bir çalışma sonucunda hazırladığı,orkestrasında Türkiye’nin ünlü saz üstatlarının bulunduğu “Türkiye’nin Pazaryeri Var” isimli eseri cd halinde Başkan Yalçın’a taktim etti.
Yalçın,”meydana getirilen, dinleyenlerin hoşuna gidecek bu türkü çalınan her yerde güzel ilçemizi anlatacak.Emeklerinden dolayı sayın Akın Akıntürk’e teşekkür ediyorum çok güzel bir türkü olmuş” dedi.

Haber: İbrahim Öztosun

Facebook yorumları

Hakkında admin

İlginizi çekebilir!

Kınık çömlekçiliği İzmir’de tanıtıldı

Bilecik’in kültürel ve sanatsal değerleri, 12. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na damga vurdu. Fuarda, …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: