Cumartesi , Temmuz 20 2019
Anasayfa / Güncel / Muhtarlar Kınık’ta buluştu

Muhtarlar Kınık’ta buluştu

Bilecik’in Pazaryeri Kaymakamı İbrahim Özdel,her ay bir köyde muhtarlarla toplantılarına devam etti. Kaymakam Özdel,Kınık köyü Ortaokulu yemek salonunda yaptığı toplantıya,İlçe Özel İdare Müdürü Mustafa Sezgin,Gıda,Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Necmettin Yoldaş,Sağlık Grup Başkanı Uz.Dr.Emel Aydın,Ziraat Bankası Müdürü Orhan Türk,İl Genel Meclis üyeleri,Mahir Küçük,Haluk Filizli,mahalle ve köy muhtarları katıldı. Toplantıda,köylerdeki hayvancılığı destekleme,toprak analizi destekleme hibeleri,hayvancılık ve tarımsal krediler,köylerdeki yaşlı,hasta kişilerin bakımı,mobil sağlık hizmetleri konuları ele alındı.Muhtarlar,Özdel’e köylere gelen mobil sağlık hizmet sürelerinin çok kısa olduğunu 30-35 dakikada da bitirilen muayene işleminin ne kadar sağlıklı olduğunu sordular. Özdel, muhtarlardan mahalle ve köylerinde yalnız yaşayan bakıma muhtaç kişilerin tespitini isteyerek bu konuda bir…

User Rating: Be the first one !

Bilecik’in Pazaryeri Kaymakamı İbrahim Özdel,her ay bir köyde muhtarlarla toplantılarına devam etti.

Kaymakam Özdel,Kınık köyü Ortaokulu yemek salonunda yaptığı toplantıya,İlçe Özel İdare Müdürü Mustafa Sezgin,Gıda,Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Necmettin Yoldaş,Sağlık Grup Başkanı Uz.Dr.Emel Aydın,Ziraat Bankası Müdürü Orhan Türk,İl Genel Meclis üyeleri,Mahir Küçük,Haluk Filizli,mahalle ve köy muhtarları katıldı.
Toplantıda,köylerdeki hayvancılığı destekleme,toprak analizi destekleme hibeleri,hayvancılık ve tarımsal krediler,köylerdeki yaşlı,hasta kişilerin bakımı,mobil sağlık hizmetleri konuları ele alındı.Muhtarlar,Özdel’e köylere gelen mobil sağlık hizmet sürelerinin çok kısa olduğunu 30-35 dakikada da bitirilen muayene işleminin ne kadar sağlıklı olduğunu sordular.
Özdel, muhtarlardan mahalle ve köylerinde yalnız yaşayan bakıma muhtaç kişilerin tespitini isteyerek bu konuda bir çalışma içinde olduklarını gerekirse yılın her günü günde bir öğün yemek verebilecek şekilde bir aş evi uygulaması başlatabileceklerini söyledi.

Haber: İbrahim Öztosun

Facebook yorumları

Hakkında admin

İlginizi çekebilir!

Kınık çömlekçiliği İzmir’de tanıtıldı

Bilecik’in kültürel ve sanatsal değerleri, 12. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na damga vurdu. Fuarda, …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: