Pazar , Eylül 22 2019
Anasayfa / Güncel / Emitt 2016’ya Bilecik damgası

Emitt 2016’ya Bilecik damgası

İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 20.'si düzenlenen ve dünyanın 5. büyük turizm fuarı olarak kabul edilen Emitt 2016 fuarında şehirler, kendilerini tanıtmaya başladı. Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik, bu yıl 28 - 31 Ocak 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı ‘’EMİTT 2016’’da birçok yönüyle tanıtıldı. Marmara bölgesinde turizmin yeni cazibe merkezlerinden olan Bilecik, Bilecik Belediyesi'nin turizm ve tanıtım alanında gerçekleştirdiği birçok faaliyet ile fuara damga vurdu. Bilecik Valiliği, Bilecik Belediyesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü'nün ortak çalışması ile Bilecik'in birçok yönü ile tanıtıldığı…

User Rating: Be the first one !

İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 20.’si düzenlenen ve dünyanın 5. büyük turizm fuarı olarak kabul edilen Emitt 2016 fuarında şehirler, kendilerini tanıtmaya başladı.

Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik, bu yıl 28 – 31 Ocak 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı ‘’EMİTT 2016’’da birçok yönüyle tanıtıldı.

Marmara bölgesinde turizmin yeni cazibe merkezlerinden olan Bilecik, Bilecik Belediyesi’nin turizm ve tanıtım alanında gerçekleştirdiği birçok faaliyet ile fuara damga vurdu.

Bilecik Valiliği, Bilecik Belediyesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nün ortak çalışması ile Bilecik’in birçok yönü ile tanıtıldığı fuara, 70 ülke ve yüzlerce turizm merkezinden 4. 500 katılımcının bulundu.

Gerçekleştirilen fuar için Bilecik’i tanıtıcı binlerce dergi, kitap ve broşürün dağıtıldığı fuarda ayrıca, Bilecik Belediyesinin katkılarıyla Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan Meşhur Osmanlı Şerbeti’nin ikram edildi.emitt

Fuara katılan protokol üyelerine Bilecik Keyfiyesi başta olmak üzere ilimizi tanıtıcı birçok hediyenin taktim edildiği fuarda, misafirlere ayrıca Pazaryeri helvası ve bozasının yanı sıra, ayva ve nar lokumu, ikram edildi.
KINIKLI USTALAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ
Toprağı Seramik Şehir Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık Köyü Çömlekçi Ustaları da fuarda hem hünerlerini sergiledi hem de konukların kendi elleriyle çömlek yapmalarına imkan sundu.

YAĞCI: DİRİLİŞİN ŞEHRİ BİLECİK FUARDA GÖZ DOLDURDU

Belediye Başkanı Selim Yağcı, fuar hakkında yaptığı değerlendirmede; Bilecik’teki kurum ve kuruluşların el birlik çalışmaları ile fuarda en güzel şekilde yer aldıklarını belirterek, şunları söyledi:

”Bu yıl 20. düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı ‘’EMİTT 2016’’ fuarında Bilecik’imizi, en iyi şekilde temsil ettik. Bilecik’teki paydaşlarımızla birlikte, bakanların, milletvekillerinin, valilerin, belediye başkanlarının ve çok sayıda insanın gezdiği fuarda Bilecik’imizi başta tarihi ve kültürel değerlerimiziz olmak üzere, yemek kültürü, doğal güzellikleri, turizme kaynaklık edecek zenginlikleri gibi birçok ürünü tanıtma fırsatı bulduk. Hazırladığımız standımızda, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal başta olmak üzere protokolün her kademesindeki insanlar ile vatandaşlarımıza Bilecik’imizi anlattık ve tanıttık. Bu güzel çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik standını ziyaret ederek fotoğraf çektiren Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal’a, üzerinde Osmanlı Arması bulunan tablo hediye etti.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, fuarda ayrıca çeşitli televizyon kanallarına, Bilecik hakkında röportajlar verdi.

Facebook yorumları

Hakkında admin

İlginizi çekebilir!

Kınık çömlekçiliği İzmir’de tanıtıldı

Bilecik’in kültürel ve sanatsal değerleri, 12. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na damga vurdu. Fuarda, …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: