Pazar , Eylül 22 2019
Anasayfa / Güncel / Bursa Pazarcıklılar Derneğinden ‘6. Boza Gecesi’

Bursa Pazarcıklılar Derneğinden ‘6. Boza Gecesi’

Bursa’da yaşayan Bilecik İli Pazaryeri Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen '6. Boza Gecesi' çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi. Bursa Bilecek İli Pazaryeri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından, derneğin 10. yılı ve 6. Boza Gecesi Kültürpark Sadabat Sarayı'nda düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan geceye, milletvekilleri, dernek başkanları, Bursa’da yaşayan Pazaryerili vatandaşlar katıldı. Her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen boza gecesine katılımların sürekli arttığını dikkati çeken Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, "Pazaryerililer olarak sizlerle gurur duyuyoruz. Dışarıda olan hemşehrililerime birbirleriyle dayanışma içinde olduğunda her şey daha güzel olacak, daha kolay olacak. Bu gecede hep…

User Rating: Be the first one !

Bursa’da yaşayan Bilecik İli Pazaryeri Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen ‘6. Boza Gecesi’ çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa Bilecek İli Pazaryeri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından, derneğin 10. yılı ve 6. Boza Gecesi Kültürpark Sadabat Sarayı’nda düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan geceye, milletvekilleri, dernek başkanları, Bursa’da yaşayan Pazaryerili vatandaşlar katıldı. Her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen boza gecesine katılımların sürekli arttığını dikkati çeken Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, “Pazaryerililer olarak sizlerle gurur duyuyoruz. Dışarıda olan hemşehrililerime birbirleriyle dayanışma içinde olduğunda her şey daha güzel olacak, daha kolay olacak. Bu gecede hep beraber olmaktan mutluluk duydum” dedi.
PAZARYELİLER DOSTLUKLARINI PEKİŞTİRDİLER
Bursa Pazaryeri ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bahri Turan ise, “Bu gece bozaderneğimizin 6. boza ve 10. kuruluş yılını kutlaması anlamanı da taşıdığını sizler ile paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. On yıl önce bir avuç insanın çıktığı dernekleşme yolu, bu gün böylesine büyük bir birlik ve beraberliği ortaya çıkarmıştır. Hemşehri derneklerinin düzenlemiş olduğu bu tarz etkinliklerin amacı genelde dostlukları pekiştirmek sosyal dayanışmayı sağlamak ve gurbette ki üyelerini buluşturmaktır. Fakat biz dernek yönetimi olarak gecemize bir misyon daha yüklemekteyiz. Yüklediğimiz misyonu da “kültürümüzü korumak” olarak adlandırmaktayız. Bilecikli olarak kültürümüzde var olan dostluğun, var olan dayanışmanın, var olan kardeşliğin, var olan edebin, var olan ahlakın ve yüzyıllardan beri ilmek ilmek dokunan adet ve göreneklerimizin dile gelmesi olarak görüyoruz” diye konuştu.
GECEDE 300 KİLO HELVA BİR SAATE BİTTİ
Boza gecesinde davetlileri 3 bin boza, 300 kilo helva, 300 tane de keyfiye dağıtıldı. Mehter takımının seslendirdiği marşlar, yöre sanatçısının şarkıları, folklor ekiplerinin gösterilerin ve pazaryerliler çiftetelli oynayarak hünerlerini sergilendiği gecede, emeği geçenlere plaketler törenle verildi.

Facebook yorumları

Hakkında admin

İlginizi çekebilir!

Kınık çömlekçiliği İzmir’de tanıtıldı

Bilecik’in kültürel ve sanatsal değerleri, 12. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na damga vurdu. Fuarda, …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: