Cumartesi , Eylül 21 2019
Anasayfa / Menü / Kınık Ortaokulu
Kınık İlkokulu

Kınık Ortaokulu

Okulumuz 1952 yılında şuan ki okul bahçesinde Kınık İlkokulu olarak öğretime başlamıştır. Önce köy muhtarlığında daha sonra da 1980 yılı Eylül ayında köy muhtarlığı çamaşırhane binasında faaliyet gösteren Kınık Ortaokul´u 1979 yılında öğretime açılmıştır.
1989 yılında her iki okul ayrı kurumlar olarak şuan ki binaya taşınmıştır. 1992 yılında Kınık İlkokulu taşımalı eğitim merkez okulu yapılmış olup Şubat 1994 tarihinde Kınık İlkokul´u ile Kınık Orta Okul´u birleştirilerek Kınık İlköğretim Okulu adını almıştır.
2012-2013 Eğitim Öğretim yılında 6287 sayılı kanun gereğince 4+4+4 sistemine geçilmiş olup , okulumuz ilkokul ve ortaokul olarak ayrılmıştır. Ortaokul öğrencileri 2. Katta eğitim –öğretimlerine devam etmektedir.
Okulumuz, Pazaryeri ilçemize 7 (yedi) kilometre uzaklıktadır. Öğretmenlerin çoğu ilçe merkezinde oturmakta olup özel araçlarıyla okulumuza gelip gitmektedirler.
Okulumuz taşıma merkezi okul olup,15 (onbeş) köyden öğrenci gelmektedir. Sınıf mevcutlarımız 15 ile 25 öğrenci arasında değişmektedir.

 • OKUL YÖNETİMİ

OKUL MÜDÜRÜ – MEHMET GÜVEN

15.10.1975 Tarihinde Bursa İli, Orhaneli İlçesinin Yakuplar köyünde doğmuştur.

Mehmet Guven
Kınık Ortaokulu Müdürü Mehmet Güven

İlkokulu köyünde tamamladı. 1992 yılında Orhaneli İmam Hatip Lisesinden mezun olmuştur. 1996 yılında Çanakkale Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. 1996 yılında İlk görevine Mardin İli Derik İlçesi Üçtepe İlköğretim Okulunda başlamıştır.
Aynı görev yerinde 7 yıl çalıştıktan sonra 2003 yılında Bilecik İli Pazaryeri İlçesinin Kınık Köyü İlköğretim Okuluna Sınıf Öğretmeni olarak atanmıştır. 2010 yılında aynı kurumda Müdür Yardımcılığına atanmış, 2011 yılında ise Müdürlüğe atanmıştır.
Halen görevine müdür olarak devam etmektedir.

 • ÖĞRETMEN KADROSU
 • MEHTAP YILDIRIM – MATEMATİK ÖĞRETMENİ
  YÜKSEL ÇAKMAK – DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENİ
  AHMET DENİZ KAPCI – TÜRKÇE ÖĞRETMENİ
  SERAP KARABACAK – FEN ve TEKNOLOJİ ÖĞRETMENİ
  M. ÇELİK BIÇAKÇI – İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ
  GÜLCAN NALBANT – SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENİ
 • VİZYON

Öğrencilerimizi ve yöre halkımızı geleceğe hazırlamak, karşılaşacakları güçlükler karşısında yılmamayı, çözümsüzlüğün değil çözümün bir parçası olmayı hayat felsefesi haline getirmelerine yardımcı olmak, teknolojik imkânları başta öğrencilerimiz olmak üzere eğitim bölgesinde yaşayan tüm insanlara tanıtmak, bu konuda öncülük etmek, durağan değil kendini ve etrafını yenileyen, yenilerken kendi değerlerini de korumayı bilen bir nesil yetiştirmektir.

 • MİSYON

Biz; bütün öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili, kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız. Amacımız; sevgi, saygı ve güven ortamında “başarma azmi” ve “geleceği şekillendirme sorumluluğu” ile mükemmele ulaşmak için çalışmak, sürekli gelişimle öncü olmaktır.

 • YERLEŞİM BİLGİLERİ
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık: İl Merkezine 32 Km İlçe Merkezine 7 KmUlaşım: İlçe Merkezine Bilecik ve Bozüyük´ten Yarım saatte bir servis vardır. İlçe Merkezi ve köy arası özel araçla seyahat mümkündür.
 • DİĞER BİLGİLER

Facebook yorumları

Hakkında admin

İlginizi çekebilir!

Okulumuzun faliyet ve etkinlikleri

Kınık Köyü İlkokulu öğrencilerinin etkinliklerinin yer aldığı fotoğraf galerisi. Daha fazla bilgi için sitemizi ziyaret …

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: